Čím mladší, tím lepší. Heslo manažera Arséne Wengera, z něhož si fanoušci občas kvůli jeho zálibě v nakupování mladičkých fotbalistů utahují, není cizí ani milánskému AC. Jejich nová posila chodí na základní školu a na řidičák si nějaký pátek počká.

Jmenuje se Hachim Mastour, čtrnáctiletý supertalent, kolem něhož kroužily i dva nejlepší španělské kluby - Barca a Real Madrid. Mladý hráč, který prý má být nástupcem Pirla, se nakonec upsal Rossoneri. AC za něj pošle podle Gazzetta dello Sport do Regginy, kde fotbalově vyrostl, půl milionu eur.

"Zdá se, že má skvělé vlastnosti, ale nesmíme na něj vyvíjet příliš velký tlak. Má jen čtrnáct let, je to pořád jen kluk," zdůraznil viceprezident Milána Adriano Galliani.

Mastourovo místo, jenž  má marocké kořeny, je ve středu zálohy. Za jeho přestup na San Siro se přimlouval i Arrigo Sacchi, někdejší kouč AC a italské reprezentace.

Přečtěte si také: 
SEZNAMTE SE: Nový Maradona má devatenáct let a jmenuje se Wilfried Zaha
nebo
SEZNAMTE SE: Marco Verratti – v devatenácti letech z druhé ligy rovnou do reprezentace  

Sám hráč neskrýval nadšení. "Je to fantastické, že jsem podepsal smlouvu s AC Milán. Je to klub, kudy prošlo mnoho šampionů. Mám z toho skvělý pocit, že můžu být právě tady," prozradil Mastour, který je považován za jednoho z největších italských talentů.

"Zajímalo se o něj hodně předních evropských klubů, ale jsme si jisti, že pro něj je nejlepší volbou AC Milán. Jsme rádi, že se nám povedlo tento transfer dotáhnout do konce," nechal se slyšet Dario Paolillo, agent Mastoura.

Autor: 
(mar)