Rangers jsou mimo. Tradiční a věhlasný skotský klub se bude nějaký čas plácat v nižších soutěžích. Kvůli obrovským dluhům naskočí letos až do čtvrté ligy.

Jeden by řekl, že v Ibrox Parku, který pojme více než padesát tisíc hlav, bude kvůli sestupu komorní atmosféra. Přece jen rozdíl mezi Premier League a "pralesem" je obrovský. Nic takového.

Jak se ukazuje, zájem fanoušků v žádném případě neochladl. Právě naopak. Když Rangers v úterý nastoupili v ligovém poháru proti třetiligovému East Fife, sedačky zaplnilo téměř čtyřicet tisíc příznivců modrých barev.

A to čekal málokdo. Zápas se kvůli velkému zájmu dokonce odehrál se zpožděním. "K velkému překvapení přilákal větší dav, než je obvyklé. Kvůli zmatkům se utkání o patnáct minut opozdilo," napsal portál espn.go.com.

První zápas doma po sestupu do čtvrté ligy čeká Rangers v sobotu 18. srpna proti East Stirlingshire. Je dost dobře možné, že i tentokrát bude skoro plný dům.

"Lidé táhnou za jeden provaz. Fotbal a Rangers je pro některé celý život. Dělají vše pro jejich podporu," řekl po včerejším utkání (favorit vyhrál 4:0) jeden z fanoušků. "Lidi jsou plni elánu, takové nadšení jsem neviděl snad patnáct let."

Během minulé sezony musel legendární klub, který čtyřiapadesátkrát vyhrál skotskou ligu, kvůli dluhům přejít pod nucenou správu. Věřitelé měli vůči oddílu pohledávky ve výši více než miliardu korun.

Přečtěte si také: 
ZAJÍMAVOST: Značka Glasgow Rangers už neexistuje. Nový majitel klubu změnil název
nebo
Z ARCHIVU: Skotské derby nesmiřitelných rivalů mizí z fotbalové mapy. Škoda 

Rangers zachránil až současný vlastník, společnost Sevco Scotland Limited. Sestup, o kterém rozhodovaly v hlasování kluby Premier League, ale vlastník neodvrátil.

Od nové sezony navíc zaniká tradiční značka Rangers FC. Na valné hromadě akcionáři rozhodli, že glasgowský celek ponese jméno The Rangers Football Club Limited. "Každý fanoušek ví, že Rangers jsou Rangers - tak to vždy bylo a bude. Klub existuje 140 let a vydává se na další stejně dlouhou éru," řekl výkonný ředitel Rangers Charles Green. 

Autor: 
(mar)