Přinášíme krátkou galerii deseti fotbalistů, u kterých přívlastek „šílený“ rozhodně není „mimo mísu“ a má své opodstatění. Níže si přečtete argumenty.

Rene Higuita

Ano, tento chlapík byl jistě kvalitním brankářem. Ale více než na jeho zákroky se vzpomíná na problémy s kokainem, na neskutečnou hrubku na světovém šampionátu, kdy nesmyslně vyběhl a daroval tak Kamerunu postup. Ale samozřejmě i kop škorpióna, který je možná úplně nejšílenějším momentem fotbalové historie.

Pepe

Když pro nic jiného, tak kvůli jeho šílenému řádění, kdy pošlapal a pokopal ležícího Francisca Caquera v zápase Realu proti Getafe, do této galerie patří. Hráč výborný, hrát proti němu chce kus odvahy, ale vážně tak trochu blázen.

Carlos Tevez

Další z galerie výborných fotbalistů, kteří občas narazí na zásadní mantinel – vlastní inteligenci. Kvůli svému bláznění přišel Tevéz o statisíce, spíše miliony, dolarů. Jeho vzteklá reakce a odmítnutí střídání v Lize mistrů proti Bayernu Mnichov, to je jistě šílenost, kvůli které tady chybět nesmí.

Eric Cantona

Jeho kung-fu kop na drzého fanouška po vyloučení proti Crystal Palace bude mít navždy své místo v učebnici „Jak se fotbalista nemá chovat“. Nicméně i navzdory této brutální šílenosti Cantona zůstane v srdcích tisíců fans zapsán naprosto nesmazatelným písmem jako geniální fotbalista, osobnost a lídr United.

Zlatan Ibrahimovič


Hráč s tak šíleným egem se možná v tuto chvíli po světových trávnících nepohybuje. Vždyť který jiný hráč novinářům popíše zdařilou fintu slovy: „Šel jsem doleva, obránce za mnou. Já se vytočil doprava, on taky. Tak jsem to říznul ještě doleva a on šel na párek…“.  V tomto výběru má své místo i proto, že občas jen tak z legrace nakopne spoluhráče nebo mu rovnou na tréninku jednu napálí. Prostě jen tak a dobře se baví…

El Hadji Diouf

Jasně, v Africe byl dvakrát vyhlášen fotbalistou roku. Ale fanoušci budou vzpomínat především na jeho plivání na fanoušky a hráče soupeře, výbuchy vzteku před novináři, neustálé přecházení z klubu do klubu, protože mít s ním trpělivost, to je práce pro Pannu Orleánskou…

Joey Barton

Větší rváč asi v Premiere League momentálně nehraje. Barton pravidelně nechybí na špici žebříčku nejvíce faulujících hráčů. Pro ostré slovo nejde daleko, řeší politiku, ostatní hráče, prostě všechno. Taky se nepravidelně pere. Někdy na hřišti, někdy třeba v nočním klubu, jindy normálně na ulici před supermarketem.

Diego Maradona

Je třeba u toho chlapíka nějak podrobněji vysvětlovat, proč je v tomto výběru? Asi ne… ale přece jen krátce a namátkově… kokain, rvačky, sebevědomí o velikosti Sahary, dluhy na daních, neskutečně brutální kop do hráče v zápase Barcelona-Athletic Bilbao a samozřejmě také jeho „Boží ruka“. Stačí?? Asi ano…

Paolo Di Canio

Proč je tady tento legendární hráč? Důvodů se najde hned několik. Třeba zápas, který s předstihem téměř přivodil mrtvici dnes respektovanému kouči Harry Redknappovi. Ten Di Cania vystřídal poté, co hráč neproměnil třetí pokutový kop v zápase proti Bradford City. Také jeho neskutečná hádka s Lampardem, kdy se v zápase poškorpili jako dva malí kluci o to, kdo bude kopat..

Mario Balotelli 


Na začátku textu asi nikdo nepochyboval, kdože bude v tomto výběru třešničkou na dortu. Ano, samozřejmě božský Mario. Nejen vynikající fotbalista, ale také regulérní magnet na průsery, komplikace, trable, veselé historky, dojímavé příběhy. Stihl toho vážně dost. Než bychom to tu vypisovali – přečtěte si výčet jeho bláznivin a šíleností ZDE ve speciálním článku.

Autor: 
(bp)