Tomu se říká dobrý nápad. Opakované utkání Nizozemského fotbalového poháru mezi Ajaxem Amsterdam a týmem AZ Alkmaar mělo být bez diváků. Školáky ale do hlediště pustí.

První zápas byl po incidentu fanouška s hostujícím gólmanem Estebanem předčasně ukončen.

Ajax nastoupil v osmifinále domácího poháru proti Alkmaaru už 21. prosince, jenže krátce před poločasem vběhl na trávník příznivec Ajaxu a napadl brankáře soupeře. Trenér hostů Gert Jan Verbeek poté stáhl svůj tým ze hřiště. Esteban fanouška zkopal a dostal červenou kartu, která byla později zrušena.

Klub z Amsterdamu dostal pokutu 10 tisíc eur a měl odehrát zápas před prázdným hledištěm, ale v minulém týdnu požádal Nizozemský fotbalový svaz, aby mohly být na stadion vpuštěny alespoň ženy s dětmi.

Jeho prosbě svazoví činovníci vyhověli z poloviny a do hlediště budou moci jít zdarma děti do 13 let. Každých šest dětí bude mít na starost jedna dospělá osoba.


Poznámka Černé svině

Vynikající nápad. Moc se těšíme na fotky a video z tohoto zápasu. Bude to úchvatná podívaná a parádní randál...
I když... škarohlídové by asi namítli, že při kapacitě Amsterdam Areny (52 960 diváků) a přepočtu šest dětí na jednoho dospělého to máme přesně ... 45 394 malých capartů a 7 565 chuligánů... Jedno místo zůstane volné, protože to prostě nevychází vydělit sedmi .

Autor: 
bp, mediafax