Který fotbalista na světě má nejlepší stabilitu, nejsilnější nohy a jen tak mu nikdo míč nevezeme? Tady je žebříček deseti borců, kteří ustojí i nemožné.

Michael Essien
Do tohoto výběru záložník Ghany stoprocentně patří. Jeho stehna, to je tedy dílo. Bohužel podle lékařů mohla být právě velká muskulatura příčinou opakovaného zranění, které mu v posledních sezonách komplikovalo kariéru.  Když chce, je schopen vést míč a mít při tom protihráče na zádech.Wayne Rooney
Nízké těžiště, pevné hamstringy a stehna jako skála. Není divu, že Wayne Rooneymu sebere soupeř míč opravdu výjimečně. Driblování jeden na jednoho určitě nemá tak kvalitní jako Ronaldo s Messim, ovšem schopnost udržet stabilitu, to tedy rozhodně ano.Taye Taiwo
Nohy nigerijského obránce připomínají brazilskou legendu Roberta Carlose. Ten byl svaly na stehnech pověstný, až se člověku nechtělo věřit, že s takovými „provazci“ může rychle běhat. Taye Taiwo je podobný typ, bohužel zatím nedokáže svoje svaly prodat tak, jako to při střele dělal právě Carlos.

 

Didier Drogba
Když útočník Pobřeží Slonoviny chce, míč mu prostě nikdo nesebere. Tak dokonalé má krytí míče a stabilitu. To, že mu na záda skáče devadesátikilový chlap, pro něho není žádný problém. Prostě se s ním otočí, zpracuje míč a přihraje nebo vystřelí. Jeho stabilitu je radost sledovat. Jediným problémem je, že občas mu nefunguje hlava a to pak k pádu stačí jemné fouknutí větříku…

Hulk
Tento seznam by rozhodně nebyl kompletní, kdyby v něm nebyl brazilský hromotluk. Ten nemá silné jenom nohy, ale celé jeho tělo připomíná spíše kvalitního wrestlera než hbitého fotbalistu. Navzdory velké váze a obrovským svalům ale obratný rozhodně je. A díky silným nohám posílá na brankáře neskutečné prdy.

 

Lionel Messi
Co mladý argentinský fotbalový bůh ustojí, tomu se někdy ani věřit nechce. Obránci po něm jdou jako kočka po uzeném, ale on spadne opravdu jen když to jinak nejde. Jeho výbušnost na několika prvních metrech běhu ukazuje, jak mocné jsou jeho nohy. Jeho rovnováhu občas obránci dokáží vychýlit, ale právě díky silným nohám dokáže Messi jet dále.Cristian Ronaldo
Všichni dobře ví, jak silný „na nohách“ Ronaldo je. Fakt, že občas upadne bez zjevné příčiny, s tímto nijak nesouvisí. Když Portugalec chce pokrýt míč nebo dát pořádnou dělovku, umí to parádně. Sílu v nohách využívá také k vynikajícímu výskoku, občas se dokáže „vyšplhat“ hodně vysoko.

 

Zlatan Ibrahimovic
Švédský egoista se svých silných svalů na nohách dokáže vytěžit absolutní maximum. Bez nadsázky se dá říci, že v krytí míče patří aktuálně mezi pětici nejlepších hráčů na světě. Podobně jako Drogba zvládne díky stabilitě pokrýt míč i v krkolomných situacích. Když se mu chce hrát, musí jeho způsob hry udělat radost všem fotbalovým fanouškům.

 

Leo Kweuke
Nikdo v české lize nemá takové „klády“ (zdůrazňujeme množné číslo) jako právě sparťanský buldozer. Televizní záběry na jeho stehna autorům tohoto textu vždy připomenou scénu z filmu Komando, kterak Arnold nese na rameni kmen stromu, v ruce obrovskou motorovku a ještě se usmívá. Stabilita je Kweukeho obrovskou předností a on ji v každém zápase využívá.

Přečtěte si a podívejte se také:
PREMIER LEAGUE: Předpověď 10 nejlepších asistentů v sezóně 2012/13. Zazáří nové hvězdy?
nebo
VÝBĚR: 5 nejlepších fotbalových reklam za posledních 15 let

Bony Wilfried
Že zastavit útočníka Pobřeží Slonoviny není jednoduché, to už ví nejen celá česká liga, ale také plejeři v Holandsku. Bony má podobný styl hry jako Kweuke, je ovšem obratnější.

Autor: 
(bp)