Nový ročník Premier League je za dveřmi. Úspěch týmu nezávisí jen na střelcích. Fotbal je týmová hra. Góly kanonýrům musí někdo připravit.

Ačkoliv přestupové období ještě není u konce, připravili jsme tento článek s předpovědí deseti nejlepších asistentů v příští sezóně. Rozhodujícím kritériem rozhodně nebyla slavná jména, ale přínos hráče týmu a perspektiva.

Hned tři týmy, konkrétně Chelsea, Manchester United a Manchester City, mají v tomto žebříčku po dvou hráčích. Nehledejte v tom nějaké sympatie, jde jen o fantastické plejery.

 

Silva1. David Silva
Nákup „Merlina“ byl rozhodně jeden z nejlepších obchodů Citizens za posledních několik let. V uplynulé sezóně nasbíral výborných patnáct asistencí a nevidíme důvod, proč by to v příští sezóně neměl zopakovat. Jeho výjimečný přehled a pohyb po poli hrály důležitou roli při triumfu Manchesteru City v Premier League.

 

Hazard2. Eden Hazard
Do nejstaršího z Hazardů vkládá Chelsea velké naděje. Jeho přestup stál 32 milionů liber, takže se není čemu divit. Ve francouzské League 1 přispěl šestnácti asistencemi ke třetímu místu v tabulce. Navíc nastřílel výborných dvacet branek. Přitom je mu teprve jednadvacet let. Těšte se, jeho první sezóna v Anglii bude pod drobnohledem.

 

Valencia

3. Antonio Valencia
V minulé sezóně byl nejdůležitějším kreativním hráčem Rudých ďáblů. Zaznamenal třináct ligových asistencí. Rok předtím svému týmu přispěl sedmi, takže je to rozhodně prostor na zlepšení. Sir Ferguson se na Valenciu spoléhá. I když přišel Japonec Kagawa a možná do Manchesteru přestoupí talentovaný Brazilec Lucas, Valencia má své místo v týmu.

 

4. Juan MataJuan Mata
Chelsea má nakročeno k výborné sezóně. Můžeme očekávat hromadu gólů a k tomu přispěje jistě velký dílem i Juan Mata. V uplynulé sezóně asistoval třinácti trefám v Premier League a v nepovedené ligové sezóně patřil k tomu nejlepšímu v týmu. Mata je velkým kandidátem na nejlepšího asistenta Premier League.

 

Samir Nasri5. Samir Nasri
Uplynulá sezóna mu celkem nevyšla, nasbíral jen devět asistencí a vstřelil pět gólů. Pokud se Nasrimu povede úvod sezóny a bude se soustředit jen na fotbal, má ambice na to přihrát na více než deset branek. Z jeho přihrávek budou těžit především Balotelli a Agüero.

 

 

 

Sessegnon

6. Stéphane Sessègnon
Tento zkušený reprezentant západoafrické Beninské republiky patřil v sezóně 2011/12 k nejvýraznějším postavám Premier League. V průměrném Sunderlandu dokázal zářit. Vstřelil sedm branek a přihrál na devět. V další sezóně čekáme, že bude opět tahounem Černých koček.

 

 

Cazorla7. Santi Cazorla
Když jsme připravovali tento výběr, nebyl jeho přestup do Arsenalu ještě oficiální. Ve chvíli, kdy čtete tyto řádky, je už Cazorla možná řádným hráčem Kanonýrů. Arsenal se pokusí z jeho hry vytěžit jistě co nejvíce. Uvidíme, na jakém místě ho bude Arsene Wenger preferovat, protože má k dispozici hodně kvalitních křídel. Nejspíš si Cazorla nejvíce zahraje jako střední ofenzivní záložník. V uplynulé sezóně přihrál v La Lize na devět branek Málagy.

 

Kagawa7. Shinji Kagawa
Skvělý hráč, Borussia bude nejspíš hodně litovat, že ho nechala odejít, až ho uvidí zářit v Premier League. Z Kagawy roste velká hvězda. Kromě výborné hry dopředu mu není cizí ani aktivní defenzivní hra. Wayne Rooney, Javi Hernandez a Danny Welbeck se můžou těšit na kvalitní přihrávky.

 

Bale9. Gareth Bale
Díky nízkému věku jde stále o hráče s velkým potenciálem. V sezóně 2011/12 přihrál na deset gólů, což je nejvíce v jeho kariéře. Vzhledem k tomu, že se každou sezónou zlepšuje, může si toto číslo zlepšit. Navíc je to výborný střelec. Tottenham má na jeho pozici jasno.

 

 

Lallana10. Adam Lallana
Southampton hrál opravdu skvělý fotbal. Vesmír se za to týmu odměnil postupem do Premier League. Ve čtyřiadvaceti je v Lallanovi stále velký potenciál. Má na to v nejvyšší soutěži zazářit. Pokud tohoto inteligentního ofenzivního hráče neznáte, nezapomeňte jeho jméno. Příští sezóna může být jeho.

Autor: 
(gon)