Je to prcek, ale v žádném případě nemotora. Ještě mu sice teče mléko po bradě, jenže pokud jde o fotbalové dovednosti, hovoří se o něm jako o zázračném dítěti. Jmenuje se Conor Masterson. Možná to bude trvat jen pár let a fanoušci ho uvidí v dresu Liverpoolu.

Třináctiletého školáka si vyhlédli skauti Reds, které zaujal na mládežnickém Kennedy Cupu. Co zaujal, vlastně z něj nemohli spustit oči. A okamžitě s ním podepsali smlouvu. Do jeho klubu Lucan United poslali milion eur. Hráč, který může hrát ve středu i kraji obrany, se nepřipojí k týmu hned, ale až oslaví šestnácté narozeniny.

"Lucan United FC s potěšením oznamuje, že hráč mládežnického týmu do 15 let Conor Masterson odejde k LFC," stojí na stránkách dublinského klubu.

O irský supertalent nestáli jen na Anfield Road, zájem měli i Manchester United nebo londýnská Chelsea. Důležitou roli sehrál bývalý manažer Liverpoolu Kenny Dalglish, který se s hráčem a jeho rodiči v minulosti setkal, přestup pak dotáhl současný šéf lavičky Brendan Rodgers.

"Když jsme ho viděli hrát, byli jsme naprosto ohromeni," rozplýval se nad talentem mladíka vedoucí liverpoolské akademie Frank McParland.

Přečtěte si a podívejte se také: 
ZAJÍMAVOST: Liverpool si našel na internetu nadějného 15 letého chlapce a nabízí mu smlouvu
nebo
LIVERPOOL: Reds budou mít svůj film. Točí ho americká televize FOX  

Jak se zdá, Reds se v poslední době inspirují Arsenalem a jeho manažerem Arséne Wengerem, který tuze rád nakupuje nevybroušené fotbalové zboží. Je to sotva pár dnů, co Liverpoll přivedl jiné nadané škvrně, Brazilce Williama Souzu.

Patnáctiletý záložník neudivuje ani tak technikou, ale spíš výjimečnou hbitostí a rychlostí. Ostatně přezdívka McLaren hovoří za vše. Liverpool se o něm dozvěděl na serveru youtube.com, kam chlapec vystavil své video.

Autor: 
(mar)