Do fotbalu dnes lije prachy kdekdo. A snad každý sponzor toho či onoho klubu očekává, že za to něco dostane. Své jméno na dresu, v názvu nebo zkrátka někde tam, kde je dobře viditelné.

Nový sponzor provinčního anglického Kendal Town, který hraje nižší soutěž, zašel o kapku dál. Vlastně o pořádnou kapku. Hráči musí nosit to, co firmu na Ostrovech proslavilo. Jenže nejde o nóbl kvádra nebo kabelky z krokodýlí kůže, ale o umělé "medvědí" vousy. Společnost Rosetta prodává nejen je, koupit si v jejím internetovém obchodě lze řadu blbůstek a vychytávek.

"Vypadáme s nimi docela legračně, ale jsme za to rádi," svěřil se britskému deníku The Mirror Marc Joseph, kapitán týmu a bývalá opora Blackpoolu nebo Hullu.

Každý z hráčů maličkého klubu ze severu země tak bude vypadat jako opravdový muslim, tedy zarostlý tak, že mu skoro nepůjde vidět do tváře. Fanoušci ale nemusí propadat panice, že jejich mančaft bude vypadat jako banda klaunů. Vousy při utkáních prý nepřipadají v úvahu, jen na oficiálních klubových akcích. 

"Samozřejmě, nastupovat v nich nemůžeme, ale trénovat nebo cestovat, to tedy určitě ano," vysvětloval Joseph, kde všude on a jeho spoluhráči "obléknou" strniště.

Přečtěte si také: 
KURIOZITA: Anglický klub najal nového trenéra, který je... kouzelník
nebo
KURIOZITA: Crystal Palace najal nového šéfa. Bude jím herec z Dannyho parťáků 

Firma, která se klub rozhodla podpořit, očekává, že se jí zvýší tržby. A že o Kendal Town se na Ostrovech dozví každý fanoušek. "Jsme si jisti, že budou ve Velké Británii velkým hitem," maluje si šéf společnosti Steve Keable.

Autor: 
(mar)