Paris Saint-Germain, poháněný petrodolary katarských majitelů, má peněz jako želez. A může si koupit v podstatě každého, na koho si kouč Carlo Ancelotti prstem ukáže. 

Před pár dny dorazil do Paříže Thiago Silva z milánského AC a jeho bývalý spoluhráč Zlatan Ibrahimovič je podle všeho na cestě. Bohatý francouzský klub ale hlásí ještě jednu zvučnou posilu - Lindsey Horan, teprve osmnáctiletou supertalentovanou americkou hráčku.

Tahle šikovná holčina patří k vůbec nejtalentovanějším fotbalistkám za mořem, má za sebou i několik startů za ženskou reprezentaci do 20 let. V březnovém zápase proti Guatemale při vítězství 6:0 dokonce zaznamenala hattrick. Díky svým schopnostem získala i plné čtyřleté stipendium na University of North Carolina. Jenže pak se ozvali šejkové...

A dostala takovou nabídku, která se nedala odmítnout. Už bývalé hvězdě Colorada Rush přistála na stole smlouva se šestimístnou sumou. Neváhala ani vteřinu školu, poslala školu k šípku a stala se posilou ženského týmu PSG.

Přečtěte si také: 
PENÍZE: Nejdražší přestupy obránců v historii fotbalu. Thiago Silva je téměř na špici
nebo
AKTUÁLNĚ: Nejslavnější klub americké historie hlásí restart. Cosmos je zpět  

"Jsem za ni nadšený," řekl po jejím přestupu technický ředitel Colarada Erik Bushey. "Byl to vždycky její sen, co si pamatuji. Její tvrdá práce se vyplatila. Lindsey je dobrým vzorem pro všechny naše mladší hráče se stejnými ambicemi," dodal Bushey.

Autor: 
(mar)