Kdepak fotřík, pokud jde o nejlepšího fotbalového stratéga, Andrea Mancini svého otce nezmíní. Devatenáctiletý syn kouče Manchesteru City by rád kopal pod úplně jiným mužem.

"Chtěl bych jednoho dne hrát pod Mourinhem," svěřil se mladý útočník, který v současné době obléká dres španělského Valladolidu.

Chvalozpěvy na portugalského trenéra slyšel od Maria Balotelliho, se kterým na toto téma několikrát hovořil. "Mario mi řekl, že je úžasný kouč. Je velkou osobností a má jedinečný styl jednání s hráči," líčil Andrea Mancini.

Že nechce nastupovat pod otcem, se dá pochopit. Tuhle zkušenost už totiž má. Mancini junior odstartoval kariéru v Interu Milán, a když táta uslyšel na balík petrodolarů, stěhovat se záhy za ním na Ostrovy. Jenže v nabitém kádru se neprosadil. Loni hostoval v Oldhamu a pak v italském provinčním Juventusu Fano, který vede Karel Zeman, syn nynějšího kouče Římanů.

Když viděl, že v bohatém City má nulovou šanci si zahrát, upsal se na rok Valladolidu, kde se rozehrává v rezervě.

"Není snadné se jmenovat Mancini," přiznal mladík, že ho s otcem každý srovnává. "Jenže on je Roberto, já Andrea, on skončil svou kariéru, já jsem teprve na jejím začátku. Pokud budu alespoň z poloviny takový fotbalista, budu spokojený," nechal se slyšet Mancini junior.

Přečtěte si také: 
BEZ KOMENTÁŘE: Proč se v derby hádali Mancini a Ferguson? My to víme...
nebo
POHÁDKA: Co si skutečně řekli na lavičce Mancini s Tevezem? 
 
V novém týmu chce ukázat, že přece jen fotbalové geny má. "Zatím jsem vstoupil do mládežnického týmu, ale já chci hrát za Valladolid první ligu. Do tréninku musím dát 110 procent," ví Andrea Mancini.

Autor: 
(mar)