Fanoušci Bohemians 1905 od přestěhování klubu do Edenu nemohou najít společnou řeč s majiteli klubu. Další rozbuškou se stalo převzetí klubových stránek do gesce klubu. V posledních týdnech a měsících zaznamenali fanoušci cenzuru v diskuzním fóru a dokonce i cenzuru fotografií s choreografií kotle, která směřovala právě k otázce Ďolíčku.

Situace už zašla tak daleko, že si fanoušci založili vlastní stránky s necenzurovanou diskuzí a obsahem na adrese www.bofor.cz, přestože stránky Virtuálního Ďolíčku byly v minulosti fanouškovské a byly i hybnou silou ve znovuzrození klubu v roce 2005. Řada fanoušku se také rozhodla k trvalému přesunu na diskuzní fóra nového webu jako protest proti fungování oficiálních stránek.

Virtuální Ďolíček zůstává nadále v držení Tondy Jelínka, zakládajícího člena Družstva fanoušků a prvního předsedy. Jde o pojistku, kdyby kroky majitelů směrem k webu zašly příliš daleko. Ale v tom, co je již neúnosnou cenzurou, se názory fanoušků rozcházejí.

Virtuální Ďolíček začal fungovat jako oficiální web jak to bývá obvyklé u jiných klubům některé z nich například ani nemají diskuze a podobným vývojem si například prošli fanoušci Sparty, kteří v reakci na zákaz diskuzních fór založili spartaforever.cz. Jenže web v oficiální gesci klubu je trnem v oku  řadě fanoušků, protože VD za svojí třináctiletou existenci stál vždy spíše na straně fanoušků a podporoval jejich aktivity. Jak bylo napsáno v jednom z článků 

"Ani nás před pár lety v nejmenším nenapadlo, že jednou budeme spouštět nový nezávislý web pro nás fanoušky Bohemky! Rozhodnutí o novém komunitním webu padlo někdy na začátku dubna, protože někteří z nás měli náznaky informací, že se Virtuální Ďolíček začne postupně měnit z webu „od fandů pro fandy“ na cenzurovaný oficiální web Bohemians 1905. Následný vývoj na VD, kdy docházelo k mazání článků a nepříjemných příspěvků, nám dal za pravdu," uvedli pro Černou svini administrátoři nového fanouškovského webu.

Návštěvnost stránek bofor.cz postupně roste a získává si nové fanoušky. Někteří se již obrátili na redakci s dotazem, jak mohou finančně pomoci. Redakce bofor.cz se rozhodla zveřejňovat informace bez příkras a pohybuje se v některých článcích na pomezí investigativní žurnalistiky."

Během dnešního dne se k němu přidaly stovky, zřejmě i tisíce fanoušků. Diskusní fórum dokonce chvíli kvůli přetíženosti nefungovalo.

Cenzura na webových stránkách Virtuální Ďolíček se začala objevovat poté, co někteří fanoušcí na webu umístili informace o majitelích klubu. 

Majoritním akcionářem Bohemians 1905 je společnost CIFI FOOTBALL, S.A., se sídlem 5, Rue de la Chapelle, L-1325 Luxembourg Identification Number: B 133102. Tato firma patří dvěma slovenským podnikatelům Juraji  Kamarásovi a Ladislavu Krajňákovi, kteří společně ovládají též společnost CTY Group.

Fanoušci si při hodnocení jejich aktivit u „Klokanů“ servítky nebrali. Jejich angažmá zhonotili na www.bofor.cz s notnou dávkou sarkasmu.  Shodují se v jednom: majitelům klubu nejde o jeho vzestup, nýbrž především a hlavně o lukrativní pozemky ve Vršovicích, kde stojí Ďolíček.  

„Pánové samotní ovládají desítky společnosti, nejen v ČR, ale i na Slovensku. Pánům se v podnikání z hlediska vlastních majetkových poměrů daří, s některými jejich společnostmi už to tak úplně výborné není. Reprezentativně lze vzít třeba společnost TOS a.s., která (dle vlastních internetových stránek) jako člen skupiny CTY GROUP a.s skvěle navazuje na tradici výroby obráběcích strojů, zahájenou téměř před 152 roky. Již dlouho nebude, neboť od roku 2009 je v insolvenci a od 10.6.2011 i v konkursu,“ uvedl web www.bofor.cz

Krajňák a Kamaráš mají vazby na slovenské politické prostředí, což fanouškům Bohemians neuniklo. „Mají schopnost brilantně a bravurně lavírovat mezi různými politickými stranami (včetně těch velmi znesvářených) a z těchto kontaktů získávat profit. O jejich mimořádných vazbách na politickou scénu svědčí i to, že k jejich zaměstnancům (resp. k lidem, kteří pro ně pracují) patří i bývalý předseda vlády České republiky Mirek Topolánek,“ uvedl web.

Reakce majitelů Bohemians 1905 na sebe dlouho čekat nenechala. Dnes odpoledne se na oficiálních stránkách objevila kratičká zpráva. „Představenstvo Bohemians 1905, a.s. se ohrazuje proti internetovým stránkám bofor.cz, které zveřejňují nepodložené, spekulativní články týkající se fotbalového klubu Bohemians 1905. Klub neví, kdo za stránkami stojí, avšak zprávy, které se v poslední době objevovaly na výše zmiňovaných webových stránkách, poškozují klub v obchodní i sportovní oblasti.“

Fanoušci, kteří jsou považování za jedni z nejlepších a nejvěrnějších v celé republice, už fórum Virtuální Ďolíček houfně opouštějí.  Jeden z nich se rozloučil vskutku nádherně.

Víte co? Strčte si celej virtuální ďolíček definitivně do řitního otvoru. Cenzuru, napadání svobody slova, stejně jako propagandu filozofie klubu, která jde zcela zřetelně proti zájmům jeho fanoušků, podporovat nehodlám.  Přesouvám se stejně jako předseda DFB výlučně na Bofor.cz, a vyzývám ke stejnému kroku všechny diskutéry, kteří mají v hlavě mozek a ne Remal, v srdci bojovný a hrdý klub Bohemians a nikoliv ten paskvil, předkládaný v dnešním potěmkinovském balení za účelem generování bezproblémových, movitých a hlavně nemyslících nových diváků. Závěrem bych rád podotkl, že některé osoby ve vedení klubu v poslední době svými veřejnými (viz dnes) i skrytými (viz tajné randění předsedy představenstva s nejvyššími představiteli Prahy 10) kroky stále jdou za svými cíly přímo proti zájmu drtivé většiny fanoušků, a musí tedy počítat s tím, že situace v klubu za těchto okolností se může do budoucna stále jen a jen zhoršovat a že za toto nesou zodpovědnost,“ napsal jeden z fanoušků.

Situaci v Bohemians  1905 budeme sledovat a pravidelně vás o ní informovat.