Liberec – Olomouc
17.9. 18:00
Hrubeš Karel, Košec, Jiřík
Olomouc bude proti rozjetému Liberci bojovat o to, aby po odečtení bodů získala první body. Bude to mít ovšem mimořádně těžké, protože na žádnou pomoc rozhodčích v tomto zápase spoléhat nemůže. Sudí Karel Hrubeš přistoupí k zápasu bez jakýchkoliv postranních úmyslů, bude se snažit být vidět co nejméně. Také proto, aby na sebe v této pro rozhodčích vyhrocené době nijak neupozorňoval. Černá svině v tomto zápase více důvěřuje domácím, kteří jedou na vítězné vlně, zatímco Olomouc není v komfortní situace, soudní aféra vzala hráčům to nejdůležitější – sebevědomí.

Slovácko - Č. Budějovice
17.9. 19:00
Matějek, Wilczek, Handlíř
Pro hosty další doslova existenční zápas, z pohledu rozhodčích však pro ně ideální trojice. Všichni tři severomoravští sudí mají s jihočeským klubem výborné kontakty, proto trenér Cipro jistě při pohledu na tuto nominaci nijak nenadával. Góly ovšem za ně sudí nedají a při střelecké impotenci hráčů Budějovic je klidně možné, že domácí tři body utrhnou.

Plzeň – Jablonec
17.9. 20:15
Jílek, Pospíšil, Urban
Velmi očekávaný zápas je pikantní především s ohledem na události ve fotbalové federaci v posledních dnech. Mimo hřiště se „utkají“ plzeňský šéf Paclík a jablonecký Miroslav Pelta. K zápasu je nominován arbitr Jan Jílek, který byl v posledních dvou letech u komise Luďka Macely ve velké nemilosti. Macela jej vyhodil z mezinárodní listiny FIFA, moc příležitostí mu nedával ani v Gambrinus lize. Takže pokud někdo zajásal nad Macelových vyhazovem, byl to právě Jílek. Bude hodně zajímavé sledovat, jestli se Paclíkovi a spol. nějak na hřišti odvděčí… Spíše ovšem bude úzkostlivě pískat co uvidí, protože Pelta, Sparta a Slavia svůj boj o vliv na komisi rozhodčích nevzdávají. Jan Jílek tak bude hodně opatrný, aby nikomu na kuří oko nešlápl. Dá se ovšem očekávat, že ve sporných momentech, kdy se bude muset rozhodnout a nebude si jistý, ukáže palec dolů hostujícímu Jablonci.

Hradec - Kr. Bohemians 1905
18.9. 17:00
Kocourek, Chytil, Gallo
Změna v komisi rozhodčích poslala pražského sudího do Hradce Králové. V minulosti jej jeho partner v tenisu Josef Krula posílal nejčastěji na Spartu, Jablonec, nyní jej zřejmě kromě těchto zajímavých zápasů čekají i jiné štace. V tomto zápase proto nebude muset spekulovat, jak to udělat, aby vyhráli ti, co mají, a kteří jej vlastně na zápas nominovali. Proto je vysoce pravděpodobné, že odvede dobrý výkon a žádný z oddílů nebude mít důvod si stěžovat. Černá svině věří, že domácí se konečně chytí a v tomto zápase zvítězí.

Žižkov – Teplice
18.9. 10:15
Královec, Mencl, Ubias
Plzeňský sudí obstál ve zkoušce ohněm v minulém zápase Olomouce s Plzní a nyní jej Dagmar Damková posílá pískat pod žižkovský vysílač. Tento zápas jednoduchý nebude, ovšem měl by se odehrát bez jakýkoliv vlivů sudích. A podle Černé svině je pravděpodobná remíza a to, že padne hodně málo branek. Taky padne spíše méně žlutých karet, protože Královec má mezi hráči autoritu a ukazováním kartónků si ji vynucovat nemusí.

Příbram - Ml. Boleslav
18.9. 17:00
Adam, Peřina, Dobrovolný
Klub Jaroslava Starky nastoupí ve středočeském derby, sudí Adam má dobré vztahy s oběma týmy, takže bude pískat rovinu. U tohoto rozhodčího se dá očekávat na rozdíl od Královce spíše větší počet žlutých karet, oběma týmům se v poslední době moc nedaří, takže nervozita na hřišti se nedá vyloučit.

Ostrava – Sparta
19.9. 18:30
Jech, Kordula, Kocián
K tomuto zápasu přineseme speciální rozbor pro sázkaře zítra odpoledne.